Zapisy telefoniczne: 696 509 924, 518 452 047; mailowe: zapisy@psycholodzy-terapeuci.info

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa dla dorosłych

Prowadzimy nabór do grupy psychoterapeutycznej dla osób dorosłych, w Zespole Psychologiczno–Terapeutycznym „Zacisze” w Warszawie, ul. Nefrytowa 12. 

Czas trwania: 1,5 godziny / 1 sesja.  Spotkania raz w tygodniu.

Przed rozpoczęciem udziału w terapii grupowej odbywają się konsultacje z psychoterapeutą, specjalistą. Decyzja o udziale w psychoterapii grupowej podejmowana jest razem z terapeutą.

Zapisy na konsultacje: 
– przez formularz 
– tel. 696-509-924, 518-452-047,
– e-mail: zapisy@psycholodzy-terapeuci.info

Miejsce: Warszawa, Dzielnica Targówek, Zacisze, spokojne, zielone miejsce z łatwym dojazdem (do stacji Zacisze-Wilno, autobusem, do stacji Metro Zacisze), bez problemów z parkowaniem samochodem.

Odpłatność: 90,00 zł za sesję, płatność ryczałtem za miesiąc, przelewem. Konsultacja kwalifikująca: 150 zł za 50 min. Grupa psychoterapeutyczna prowadzona jest w ramach działalności odpłatnej Stowarzyszenia dla Rodzin, nie nastawionej na zysk.

Psychoterapia grupowa - więcej informacji

Forma pomocy psychoterapeutycznej poprzez terapię analityczną grupową. Opiera się na założeniu, że człowiek zawsze jest częścią jakiejś grupy społecznej i w grupie może efektywnie uzyskać zmiany. Dlatego może siebie poznać, zrozumieć, zmieniać poprzez relacje z innymi ludźmi, relacje w grupie terapeutycznej.

Ogólnym celem terapii grupowej psychodynamicznej jest doprowadzenie do takiej zmiany w zachowaniach  i postawach pacjentów, które pozwalają na korzystniejsze dla nich kontakty z innymi ludźmi i łatwiejsze rozwiązywanie trudności w życiu, poprawę komfortu życia.

Skorzystać z terapii grupowej mogą osoby, które mają trudności z obszarów: nerwicowych, lękowych, depresyjnych, w kontaktach z innymi ludźmi, radzenia sobie ze stresem, trudności psychicznych, zaburzeń odżywiania, przeżyły traumę  i inne. Objawy są utrudnieniem w życiu.

Chcą poprawić relacje z partnerem, w rodzinie, z innymi ludźmi, rozwijać swoje możliwości, pokonać zahamowania, pełniej korzystać z życia, mieć satysfakcjonujący związek, uporządkować i zrozumieć swoje doświadczenia życiowe.

Psychoterapia odbywa się w stałym dniu tygodnia, o stałej godzinie, w małych grupach do 8 pacjentów, sesja trwa 1,5h. Ważna jest regularność i punktualność w uczestniczeniu. Długoterminowa psychoterapia daje szansę trwałych zmian.

Obowiązuje poufność, a uczestnicy grupy nie znają siebie nawzajem z sytuacji życiowych i nie spotykają się poza sesjami.

Można starać się, aby jak najwięcej dowiedzieć się o sobie, otworzyć na innych, słuchać innych. W czasie sesji mówi się to, co przychodzi aktualnie na myśl, o sobie, swoich sytuacjach, dzieli się swoimi wrażeniami, skojarzeniami, myślami, fantazjami, przeżyciami, uczuciami  (w tym pojawiającymi się w czasie terapii). Można się dzielić również snami. Każdy sam decyduje o tym ile powie w danym momencie. Im bardziej jest się zaangażowanym tym większa możliwość skorzystania z terapii. Ważna jest szczerość i prawdomówność. Psychoterapia grupowa to sposób nauczenia się wiele od innych. Warto rozmawiać o tym, co dzieje się między członkami grupy a także między osobami z grupy a prowadzącym. Terapia nie polega na dawaniu gotowych rozwiązań ale na ich poszukiwaniu w sobie.

Do grupy mogą dołączać nowe osoby.

Psychoterapeuta: specjalista, psycholog kliniczny, terapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy psychoterapeutycznej w nurcie psychodynamicznym, analitycznym, systemowym,  z obszarów różnych problemów psychicznych, w różnych formach psychoterapeutycznych.

Metoda psychoterapii: analiza grupowa. Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu, w stałym dniu, po 1,5 godziny. Przerwy w spotkaniach: 4 spotkania (miesiąc) w wakacje, 1 spotkanie w czasie ferii zimowych, między świętami a nowym rokiem, między świętami majowymi, oraz w dni świąteczne jeśli wypadają w danym dniu tygodnia.

Przed rozpoczęciem udziału w psychoterapii grupowej odbywają się konsultacje z psychoterapeutą. O udziale w terapii grupowej podejmowana jest decyzja razem z terapeutą.