Treningi umiejętności społecznych

Zajęcia prowadzone są metodą warsztatu. Mają na celu przede wszystkim psychoedukację. Dodatkowo, wykorzystują elementy socjoterapii oraz opierają się na właściwościach procesu grupowego, co pozwala na głębszy wgląd w sytuację każdego dziecka i dostosowanie indywidualnego podejścia. Ćwiczenia odbywają się w formie zabawy, są odpowiednio dopasowane do wieku i możliwości uczestników, wykorzystują elementy dramy, bajkoterapii, papieroplastyki.

W ramach zajęć warsztatowych, przewidziane są spotkania indywidualne z psychologiem, zgodnie z potrzebami każdego dziecka.

Spotkania są podzielone według 5 bloków tematycznych. Każdy blok tematyczny to 4 x 50 minut. Na wybrany blok tematyczny obowiązują oddzielne zapisy.

Przewiduje się 2 grupy wiekowe: 6-7 lat i 8-9 lat. Zajęcia rozpoczynają się po uzbieraniu się grup. Prowadzone są w dzień powszedni lub w soboty.

Przewidywane bloki tematyczne:

„OTO JA”

Zajęcia rozwijające poczucie własnej wartości, zagadnienia takie jak: autoprezentacja, odkrywanie mocnych stron dziecka, określanie zainteresowań, doświadczenie, że różny, nie znaczy gorszy, dawanie i otrzymywanie informacji zwrotnych.

„OSWOIĆ EMOCJE”

Zajęcia wprowadzające w świat emocji, dostarczają wiedzy na temat emocji, sposobów ich wyrażania i rozpoznawania. Pozwalają na doświadczenie różnic w sposobach przeżywania emocji przez różnych ludzi oraz różnic w reagowaniu na daną sytuację. Uczą mówienia o trudnych emocjach oraz rozpoznawania kiedy mogą się pojawić. Pokazują sposoby radzenia sobie z lękiem, gniewem. Pozwalają doświadczyć akceptacji i prawa do przeżywania własnych uczuć.

„UCZYĆ SIĘ ALE JAK?”

Zajęcia rozwijające kompetencje poznawcze, motywację do nauki oraz zdolność organizowania nauki.

„TY I TWÓJ CZAS”

Jak planować dzień by na wszystko starczyło czasu? Kiedy i jak odrabiać lekcje by był czas na znajomych, zabawę i relaks? Zajęcia poruszają zagadnienie planowania czasu, rozróżniania rzeczy ważnych i pilnych, podejmowania decyzji i motywacji do działania. Duży nacisk położony jest na dwie najbardziej absorbujące ucznia sfery – naukę i zabawę. Przeznaczone dla dzieci starszych – 10-12 lat.

„JA WŚRÓD LUDZI” Zagadnienie przyjaźni, relacji rówieśniczych, oswajanie z sytuacją wchodzenia w grupę, rozwijanie zdolności współpracy i funkcjonowania, ze zwróceniem uwagi na szanowanie potrzeb własnych oraz innych dzieci.

Cena / czas trwania spotkania: 

12,00 - 20,00 zł /60 min.

 

 

Lokalizacja i kontakt

Zespoły Psychologiczno-Terapeutyczne w Warszawie

Białołęka Praga-Północ Targówek
Zespół Psychologiczno – Terapeutyczny „Nowodwory”
ul. Nowodworska 35 m 51
Tel./fax: (22) 290-53-90, kom.: 696 509 924
Zespół Psychologiczno – Terapeutyczny „Ząbkowska”
ul. Ząbkowska 39 m 1,2
Tel./fax: (22) 619-42-67
Zespół Psychologiczno – Terapeutyczny „Zacisze”
ul. Pszczyńska 26 m 57
Tel./fax: (22) 253-49-47, Kom.: 518 452 047

Kontakt e-mail:
Biuro: biuro@psycholodzy-terapeuci.info
Zapisy:
zapisy@psycholodzy-terapeuci.info

 

Fanpage Psycholog Integracja sensoryczna terapia par Warszawa targowek bialoleka praga-polnocMapa Psycholog Integracja sensoryczna terapia par Warszawa targowek bialoleka praga-polnoc

 

Na skróty

 

 

Oferta:

Kadra:

Logopedzi, neurologopedzi:

Kacperczyk Małgorzata

Kiersikowska Milena

 

© Psycholodzy-terapeuci.info Ta storna używa plików Cooki. Polityka prywatności